עו"ד נדל"ן ומקרקעין בראשון לציון

עורך דין מקרקעין בראשון לציון – כמה זה עולה?

עסקאות ופעולות במקרקעין בראשל"צ מערבות לרוב סכומים גבוהים והיבטים בעלי מורכבות מבחינה משפטית. המטרה של שני הצדדים המעורבים בפעולה היא להבטיח את תוקפה ואת חוקיותה, את זכויותיהם, את כספם ואת התמורה. לשם כך צריך להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון, הכרוכים מן הסתם בעלות. אבל כמה זה באמת עולה? האם ההוצאה שווה את התמורה? עד כמה הדבר משפיע על כדאיות העסקה? על כך נשיב בשורות הבאות.

למידע נוסף לחצו כאן

להתמצא בכללים בלי לצאת מהכלים

הרבה לפני ההכרה בחשיבותו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון או בכל עיר אחרת, חשוב לדעת כלל ברזל שככל הנראה יחסוך לא מעט כסף גם במקרים אחרים בחיים והוא שידע ניסיון אפשר לרכוש. בשל כך השימוש בעורך דין המתמצה בדיני מקרקעין יוכל להעניק פרספקטיבה לא רק במישור החוקי, אלא באותו השירות גם לחסוך לא מעט עלויות שונות. ולכן בדומה לשירותיו של רופא מומחה או אדריכל המתמחה בבניית דירות מגורים, הידע אמור לממש את החזון או הרצון ההתחלתי של ההשקעה.

לכן גם עבור משקיעים בתחילת הדרך וגם כאלו שלא או עבור זוגות צעירים, המבקשים לרכוש נדל''ן באחת הערים בישראל, קבלת ייעוץ מעורך דין מקרקעין תהיה הזדמנות נהדרת לבצע את העסקה בצורה הכי מיטבית וללא הפתעות. כמו כן חשוב להכיר כי ייעוץ משפטי יהווה אפשרות נהדרת לא רק לחסוך כסף או להתנהל בצורה חוקית, אלא אף יהיה רלוונטי גם עבור פרויקטים של התחדשות עירונית ואפילו במקרים של השכרת הדירה והכנת חוזה רלוונטי.

רכישה או קניית דירה בראשון לציון

אחת מעסקאות הנדל''ן הפופולריות בשוק הנדל''ן הפרטי בישראל הוא רכישה של בית או דירה, לעיתים מדובר בדירה יד שניה ולעיתים זו היא דירת קבלן חדשה מהניילונים. ובשל הפופולריות הגדולה של עסקאות כאלו בשוק הפרטי, חשוב לעשות שימוש בשירותיו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון או במרכז וזאת בשל לא מעט סיבות. הראשונה כוללת מקרים של ערבות אל מול קבלן בעת רכישת דירה חדשה, בכדי לדאוג לבעלי הדירה העתידיים כי במידה והקבלן יגיע לכדי מצב של פשיטת רגל ויסכן את השקעתם. כמו כן במקרים של רכישת דירה מיד שניה עלול לצוץ מנעד רחב של מקרים.

חלק מהמקרים יכולים להיות הערת אזהרה על הנכס, דבר אשר אמור להגביל את זכויות המכירה של הנכס או הקרקע. מצד שני עלולים להתגלות עיקולים והגבלות שונות על הנכס או תשלומים אחרים, כל אלו יוכלו להתגלות על ידי עורך דין מקרקעין בראשון לציון. יחד עם זאת ברכישה של דירה ראשונה או דירה שנייה, חשוב להכיר כי מדרגות המס יהיו שונות והן עלולות להשפיע על עלות המכירה. עם זאת בכדי להכיר אילו הקלות מס קיימות וכיצד ניתן יהיה לקבל סוגים שונים של פטור, חשוב יהיה לקבל ייעוץ מקצועי ומדויק של איש מקצוע כמו עורך דין מקרקעין. כך תתאפשר שליחה של בקשות בצורה מהירה, דחייה בתשלום, תיקון שומה ועוד שירותים שיעניקו ראש שקט לרכישה של דירה ראשונה או שנייה וכל זאת באמצעות עורך דין מקרקעין, שיוכל לנווט את הרכישה בצורה רגועה וללא הפתעות.

מה לא אמרנו על מס רכישה?

עוד נגיע אל מס השבח ולעשייה של חוזים בין משכיר מול שוכרים, אבל כאשר מדובר ברכישה או במכירה של דירה בראשון לציון או בכל מקום בארץ, ייתכן וכי בעל הדירה או הרוכש ימצאו עצמם חייבים במס רכישה או שבח. מס הרכישה אמנם נחשב למדורג ומגיע עם סוגים שונים של פטורים, כמו דירת מגורים. עם זאת כאשר מדובר ברכישה של מספר דירות מגורים, חשוב לדעת כי מס זה כמו שציינו הדרגתי ומתעדכן אחת לשנה. בשווי עסקה שמתחת ל-2 מיליון שקלים(1,919,155) מס הרכישה יעמוד על כ-0%, אך מאותו הסכום מס הרכישה עולה עד לכ-3% וגודל ל5% כאשר שווי העסקה מגיע לסכום של כמעט 2.3 מיליון שקלים.

וכמו שציינו עוד מעלה, בכל מס רכישה מתקיימים מספר פטורים שונים אשר יוכלו להיות רלוונטיים עבור רבים מבעלי הנכסים. את אלו ניתן יהיה להביא אל רשויות המס בצורה יעילה ומהירה, בעזרת שירותיו של עורך דין מקרקעין אשר יהיה מעודכן לא רק במדרגות המס המתעדכנות אלא בהוראות החוק כמו הגדרת דירת מגורים ועוד.

להשכיר דירה בראשון לציון

ראשון לציון הינה העיר השלישית בגודלה, על כן קיימים לא מעט אזורים וסוגי נדל''ן שונים בין אם מדובר בדירות קרקע בצורות ותנאים שונים ועד לכדי דירות בניין חדשות, יד שנייה ועוד. כלל התנאים הללו מביאים גם לסוגים שונים של חוזי שכירות, סוגים שונים של שוכרים ובשל כך גם ללא מעט סוגי חוזים אפשריים בין המשכיר לבין השוכרים. לכן בשל ריבוי סוגי הדירות והתנאים אשר עלולים להתווסף בין כל משכיר לשוכר, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין מקרקעין אשר יוכל ל''תפור'' את חוזה השכירות המתאים ביותר עבורנו.

בין אם מדובר בשמירה על הרהיטים שבבית, על צבע הדלתות ובין אם אנו רק מבקשים לשמור על הצמחים שבגינה או לשמור על השקט בשביל השכנים. מרבית הבקשות והסעיפים השונים עלולים להיות קריטיים עבור בעלי הדירות, לכן עיגון שלהם על ידי חוזה הרבה לפני כניסה של השוכרים תהיה חשובה ומהותית. ובשל כך חשוב גם להכיר את הצדדים המשפטיים, מה הן ההגבלות ועד כמה ניתן ''לנהל'' או להתנות את השכרת הבית באופן חוקי והוגן לשוכרים החדשים. בצורה כזו תתאפשר השכרה נעימה לכל הצדדים, שתכלול גם תחזוקה הוגנת של הנכס וגם אפיק הכנסה.

כל מה שקשור להיטל שבח

כמו שציינו עוד לעיל עסקאות של מכירה/רכישה של דירות, נחשבות לעסקאות פופולריות במיוחד ובשל כך מרביתן גם כוללות סוגים שונים של מיסים כאשר המרכזי ואולי השכיח מביניהם כיום הוא ללא ספק מס שבח. מס שבח שונה אי שם בשנת 2014 והעמיד בשל כך לא מעט בעלי דירות כמועמדים פוטנציאלים לתשלום מס שכזה, אך לצד זאת גם נפרסו מספר סוגים של הקלות ופטורים שונים. מס השבח מחושב בעצם כ-25% מהרווח הנקי של הדירה, כך שאם דירה נקנתה במיליון שקלים ובעת המכירה נמכרה בכמיליון וחצי שקלים, עלות הרווח הסופי יהיה בממוצע מעט מעל שלוש מאות אלף שקלים.

זאת בשל כך שרווח הברוטו הוא חמש מאות אלף שקלים, אבל חבות מס זו מתקזזת עם הוצאות שונות כמו שיפוצים, מס הרכישה ששולם ריביות על המשכנתא שנלקחה, שירותי תיווך ושירותי עריכת דין ועוד אשר עלותם שקלים מתקזזת בניכוי אפשרי מהשבח החייב. לכן במצב שכזה מס השבח שקלים יפחת משמעותית, זאת ועוד במקרים שונים עלולים לקבל פטור כמו במקרים של ירושה או פטור במכירה של שתי דירות. חשוב לזכור כי עסקאות נדל''ן מורכבות מפרטים לעיתים כל כך קטנים, אשר עלולים להפוך את כדאיות העסקה לצד רווחי או לצד של הפסד ולעיתים גם באמצע להשתנות. לכן ייעוץ של עורך דין מקרקעין, תהיה קריטית גם לצד המוכר שעלול להיות מחויב בתשלומי מס שונים.

עורך דין בראשון לציון - עסקאות נדל''ן מסחרי

בעיר ראשון לציון ובה קרוב לשלוש מאות אלף תושבים, ישנם גם לא מעט מרכזים מסחריים ולאו דווקא בתי מגורים ואלו דורשים לא פעם התייעצות משפטית בכדי להתמצא בהטבות השונות שיש בנדל''ן מסוג זה. בין אם מדובר בפטורים, חוזרים, תחזוקה של הנכס ועד לתשלומי מס, ככל הנראה נצטרך לעשות שימוש בשירותיו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון. כך ניתן יהיה להציב ביטחונות אל מול סוחרי החנויות, לערוך את חוזי הרכישה או ההשכרה בצורה הוגנת.

כמו כן קיימים גם סוגים שונים של נדל''ן מסחרי, שיכללו בחלקם הליכים כמו עסקאות של קומבינציה, הסכמי פיתוח, שינוי הגדרת הנכס ועוד. שירותים אלו עלולים להוות עבור לא מעט מבעלי הדירות/חנויות כמכשול אל מול הרשויות או אל מול גורמים ממשלתיים אחרים, בין אם בכדי למכור את הנכס ובין אם בכדי לרכוש אחד או להוציא לפועל פרויקט הזקוק לאישור הוועדה לתכנון ובנייה. כל אלו יצטרכו להישען על עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה, אשר יידע כיצד לתקשר עם גורמי התכנון והשלטון המקומי, כיצד להגות את הבקשות ובמידת הצורך אלו שינויים נדרשים עם התוכנית המקומית. שירותים אלו ועוד שירותים אחרים יהיה קריטיים במרבות עסקאות הנדל''ן המסחרי בראשון לציון ובישראל בכלל.

התחדשות עירונית בראשון לציון - עורך דין מקרקעין

לא מעט ישראלים נחשפים בשנים האחרונות אל סוגים שונים של פרויקטים תחת הכותרת ''התחדשות עירונית'', חלקם הגדול איננו מכיר בהבדלים שבין תמ''א 38 ב או אילו הגדרות דרושות בכדי שהבניין שלהם ייחשב כמועמדת לפינוי בינוי. בלבול שכזה גורם ללא מעט דיירים לעכב, למנוע ולעיתים להפסיד כסף (וכמות לא קטנה של מ''ר) בלא מעט פרויקטים בראשון לציון וברחבי הארץ. לכן כאשר מדובר בבניין המבקש להוציא לפועל פרויקט של התחדשות עירונית, שירותיו של עורך דין מקרקעין בראשון לציון, יהיו ללא ספק שירותים הכרחיים לאורך כל הדרך.

ראשית כל מדובר בייצוג או ''בפה אחד'' עבור כל הדיירים, כך ניתן יהיה להגיע להסכמות אל מול היזמים או הקבלנים. מצד שני ניתן יהיה גם להבטיח בטחונות אל מול היזם והקבלן, ובכך למנוע מצב בו היזמים נעלמים ומותירים את הבניין בשלבים שונים של בנייה. לכן הערבויות, הייצוג ואפילו המשא ומתן שאמור להתקיים אל מול היזמים השונים יכול ואף רצוי שייעשה על ידי עורך דין מקרקעין אשר נבחר על ידי כל דיירי הבניין.

רכישה של מגרש בראשון לציון

למרות גודלה של העיר ראשון לציון, עדיין קיימים מנעד סוגי נדל''ן שניתן לרכוש בה כמו רכישה של מגרש שככל הנראה גם הוא יהיה זקוק לבדיקה מעמיקה ומשפטית של עורך דין מקרקעין מנוסה. זאת בשל כך שבחלק מהמקרים רכישה של מגרש תהיה עבור בנייה עצמית, אך בשנים האחרונות מתעוררים לחיים עוד ועוד סוגים שונים של בנייה כמו עסקאות קומבינציה ועד לשינוי הגדרת השטח לשימושים כאלו ואחרים. על כן חשוב כי הרבה לפני מימוש עסקאות שכאלו, יש להביט אל מול הסעיפים הרלוונטיים כמו תנאי מגורים, תנאי בנייה ועד ליכולת היציאה במקרים של פרויקטים כאלו ואחרים.

את כל אלו ניתן יהיה לעשות באמצעות שירותיו של עורך דין מקרקעין, אשר יידע להנחות מתי החוזה אמור להיות נגדנו, אילו סעיפים עלולים לכבול אותנו אל תנאי משכנתא שונים והאם נזדקק לשירותיו של שמאי בכדי לעזור ולהחליט על שווי הנכס או העסקה. רכישה של מגרש בעיר מבוקשת כמו העיר ראשון לציון, עלולה להיות מורכבת לא פעם ובכדי למנוע מהמורות והפתעות אשר עלולות לפגוע בשטח או בבעליו הפוטנציאלים מומלץ להיוועץ עם עורך דין מקרקעין מתאים.

פרמטרים המשפיעים על שכר הטרחה

קודם כל, נבהיר כי לא כדאי ולמעשה לא ניתן לוותר על שירותי עו ד מקרקעין בראשון לציון. אמנם במקרים מסוימים שכר הטרחה עשוי להיות לא מבוטל אך אין להותיר סכומים כה גבוהים והיבטים מורכבים בידיים חובבניות. יתרה מכך, עדיין מדובר בעלויות יחסית מינוריות לסכומי עסקאות נדל"ן. ובאשר לעלויות, כל עורך דין גובה תעריף שונה בהתאם לשיקולים כלכליים ולמוניטין של משרדו, כאשר הקשר בין שכר הטרחה ובין מצוינות השירות אינו תמיד ישיר. לכן, חשוב לבחון היטב את הרמה המקצועית, הניסיון וגישת השירות, ורק לאחר מכן להשוות את התעריפים. מלבד זאת יש הבדל משמעותי בעלויות בהתאם לטיב העסקה והליווי. לדוגמא, יהיו הבדלים משמעותיים בין העלות של פגישת ייעוץ אחת לבין טיפול ממושך בפיצול מקרקעין, בין ליווי קנייה ומכירה של דירה ובין ליווי לדיירים מול קבלן בפרויקט התחדשות עירונית.

עו"ד נדל"ן ומקרקעין בראשון לציון
עו"ד נדל"ן ומקרקעין בראשון לציון

קניית דירה לדוגמא

עורך דין מכירת דירה בראשון לציון יגבה בדרך כלל שכר טרחה שבין חצי אחוז לאחד וחצי אחוז משווי הנכס, וזאת בהתאם להמלצה של לשכת עורכי הדין. בשביל לסבר את האוזן, אם מדובר בדירה של שני מיליון שקל שכר הטרחה יכול לנוע בין עשרת אלפים ל- 30 אלף ₪. יחד עם זאת, משרדנו מציע שירותי עורך דין לקניית דירה בראשון לציון בתעריף הרבה יותר נמוך, הוגן לדעתנו עבור שני הצדדים, וגם קבוע תמיד – 5,000 ₪. את התעריף הנמוך יחסית למקובל בשוק ביכולתנו להציע עקב ניסיונו הרב של עו"ד דרור אוסטפלד, בעל 15 שנות ניסיון בלעדי בתחום המקרקעין. הבקיאות הגבוהה שרכש עם חוזי הדירות מאפשרת לו לבצע את המלאכה ברמה מקצועית גבוהה מאוד, ובאופן יותר יעיל, מדויק ומהיר מאחרים. ומכיוון שהתעריף הוא פועל יוצא של שעות עבודה, הרי שבאופן הוגן וצודק אנו מציעים מחירים יותר נוחים.

עורך דין לדיני מקרקעין שמתמחה בראשל"צ

יכולת התמצאות של עורך דין לענייני מקרקעין באזור בו הוא נמצא/מתמחה, תהיה משמעותית במגוון רחב של פרמטריים אשר יהיו עלולים להפוך להפסד או לרווח של המוכר או הקונה. בין אם מדובר בהכרה של תוכניות עתידיות כמו התחדשות עירונית או אפילו הריסה של הבניין, ועד למקרים של סוגי חלוקה וניסיון והכרה מול הוועדה המקומית של המועצה. כלים אלו חשובים ורלוונטיים לא רק בעיר כמו ראשון לציון, אלא בכל עיר בה מתקיים ביקוש נדלני הדורש מעט ידע והכרה בירוקרטי ונדלני.

לכן בחירה של עורך דין למקרקעין בראשון לציון או במרכז, יהווה יתרון משמעותי שיהיה רלוונטי בכל סוג של עסקת נדל''ן, בין אם מדובר במקרים של השכרת נכס ועד למכירה של קרקע או השתתפות בפרויקט של התחדשות עירונית. ובשל כך ההמלצה היא שבחיפוש אחר עורך דין מקרקעין, יש לשים דגש גם באזור בו הוא מתמחה ובכך להישמר מפני הפסדים עתידיים, תכנונים שלא תואמים לאלו שאנו מתכננים ועוד.

לסיכום - מדוע שירותיו של עורך דין מקרקעין כל כך חשוב

רבים מאיתנו המבקשים לרכוש לעצמנו מוצרים שונים, מבצעים לא מעט השוואות ובדיקות לפני שאנו רוכשים את המוצר המבוקש, לעיתים זה יכול להיות מוצר פשוט כמו קרטון חלב ולעיתים זה יכול להיות איזה משחק לילד שיכול להיות הרבה יותר זול בחנות שממול. לכן כאשר מדובר בעסקאות נדל''ן, במיוחד בכאלו אשר עלולות להיות שוות לא רק סכומי כסף עצומים אלא גם להשפיע על העתיד שלנו ושל ילדינו, חשוב לדעת כיצד לתכנן ולבצע אותן על הצד הטוב ביותר והמחושב ביותר. לכן כאשר מדובר בהשכרת שירותיו של עורך דין מקרקעין, מדובר בהמלצה שאכן יכולה להיות רלוונטית עבור עסקאות נדל''ן שונות ברחבי הארץ, אך באותה הנשימה היא יכולה להוות ''פריצת דרך'' או פשוט לחסוך המון כסף.

וזאת ניתן ללמוד לא רק ממנעד העסקאות והשירותים בהם לוקחים חלק עורכי דין המתמחים בנושאי מקרקעין, אלא גם מהפופולריות של עסקות אלו אשר מושכות אליהן לא מעט נוכלים, שעלולות להיות ''מסוכנות'' עבור אנשים שונים כמו חבר'ה צעירים המחפשים השקעה קלה ועד לבני הגיל השלישי. ובשל כך המלצה זו אולי נחשבת כפריווילגיית עבור לא מעט אנשים, אבל כאשר מדובר במיליוני שקלים, בנכסים אשר יוכלו להפיק עבורנו רווחים נוספים בעתיד  מומלץ להתייחס אל עסקאות שכאלה בכובד ראש וברצינות.

למידע נוסף ולקבלת שירותי עורך דין נדל"ן

למידע נוסף בנושא ולקבלת השירות במחיר הוגן וצודק, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורך הדין דרור אוסטפלד בטלפון 050-5653668.

ישר לוואטסאפ

מדריך שחובה לקרוא לפני שרוכשים או  מוכרים דירה (חינמי)

דילוג לתוכן