כך תבחרו משרד עורכי דין נדל"ן

דיני מקרקעין מהווים תחום משפטי רחב ומורכב, עם שורה ארוכה של חוקים, תקנות, תקדימים, פסיקות, סוגי חוזים והסכמים. מעבר לסכומי כסף גדולים, התחום מכיל מצבים של אינטרסים מנוגדים של קונים, מוכרים, שוכרים, משכירים, קבלנים ויזמים, גופים שונים המעורבים החל ברשות מקרקעי ישראל ועד לרשויות המקומיות ההשלכות של עסקאות והסכמים הינן ארוכות שנים ומהותיות ולכן, כאשר בוחרים משרד עורכי דין נדל"ן שילווה אתכם בעסקאות ופעולות במקרקעין, יש לעשות זאת בקפידה ותוך בדיקה של מספר קריטריונים בסיסיים.

היכן מתחילים?

קודם כל, בדומה לתחומים אחרים, אם יש לכם המלצות על משרד עורכי דין נדל"ן ספציפי זו התחלה טובה, אך לא מספיקה. ישנם קריטריונים רבים לשביעות רצון מעו"ד העוסק בנדלן:

  • שירותיות- עד כמה עורך הדין והמשרד שלו שרותיים.
  • נגישות ומענה תקשורתי לפניות שלכם.
  • רמה מקצועית- היכרות עם עולם התוכן הרלוונטי.
  • ניסיון מקצועי ורזומה חיובי של הופעות/ טיפול בתיקים/ עסקאות ועוד.
  • עלויות שכ"ט.
  • מיקום גאוגרפי

במידה ואין לכם המלצות רלוונטיות מאדם שאתם סומכים עליו, תוכלו להיעזר כמובן במדיה הדיגיטלית, בין אם באתרים של משרדי עו"ד מקרקעין, בפורטלים העוסקים בנושא, ברשתות החברתיות וכדומה.

 

מה לבדוק מול משרד עורכי הדין?

כאשר אתם פונים אל משרד עורכי דין נדל ן, התחילו בבירור לגבי הוותק והניסיון של המשרד. כמו בתחומים מקצועיים אחרים, גם כאן ניסיון של שנים רבות יתבטא ביכולת לקדם תהליכים בצורה יעילה וטובה יותר, בהיכרות עם אתגרים ומכשולים ומתן פתרונות יצירתיים מבעוד מועד, בהיכרות עם הרשויות והגופים המעורבים והתנהלות נכונה מולם. יתרה מכך, כדאי לתת עדיפות למשרד עו"ד אשר תחום המקרקעין הוא התמחותו העיקרית, ואף הבלעדית, בניגוד לעורכי דין שפעילותם מתפרשת על פני תחומים שונים ורבים, באופן פחות מעמיק.

בנוסף, בתוך תחום המקרקעין חשוב לוודא שישנו ניסיון ומומחיות בתחום הספציפי שרלוונטי עבורכם, בין אם מדובר בקניית דירה מקבלן או מכירה/קנייה מיד שנייה, הסכם שכירות, הסכם מתנה, חוזה תמ"א 38, העברת זכויות מקרקעין מכוח צוואה או ירושה, תביעות פינוי שוכרים וכדומה. זאת, לרבות הבנה מעמיקה בכל הקשור לנושא המיסוי הכרוך בעסקאות מקרקעין ויכולת לספק המלצות נאותות.

 

יחסי אנוש כערך מוסף!

מעבר לפן המקצועי, עסקאות ופעולות במקרקעין נעשות בין אנשים, ולכן היכולת לייצר קשרים ואווירה טובה תורמת מאוד לקידום העסקה ולסגירתה בצורה הוגנת, מכבדת, וכזו המבטיחה את האינטרסים שלכם. בנוסף, בד"כ עורכי דין הפועלים בגישה אנושית והגונה גם יגבו מכם שכר טרחה הוגן ושפוי, ילוו אתכם בזמינות גבוהה ונגישות מרבית לכל שאלה או צורך בפעולה.

לקבלת ליווי משפטי בעסקאות ופעולות מקרקעין מכל סוג, פנו אל משרד עורכי דין נדל"ן דרור אוסטפלד בטלפון 050-5653668