בחירה נכונה של עורך דין מקרקעין במרכז

עורך דין מקרקעין במרכז עשוי לעסוק בשורה ארוכה של עסקאות ופעולות בנדל"ן, החל בחוזי שכירות פרטיים ומסחריים, דרך עסקאות מכירה וקנייה של דירות, ועד לעסקאות קומבינציה, פרויקטי התחדשות עירונית ועוד. בשורות הבאות נבחן כיצד בוחרים באופן נכון ומושכל עורך דין מקרקעין מרכז שיספק מענה מקצועי והולם לצרכיכם.

תחום ההתמחות והניסיון

ראשית, חשוב להבין כי דיני מקרקעין הם עולם בפני עצמו הכולל שורה ארוכה של חוקים ותקנות, פסיקות ותקדימים, הוראות וגופים מעורבים – כגון וועדות תכנון ובנייה, עיריות ומועצות, רשות מקרקעי ישראל, לשכת רישום מקרקעין ועוד. על כן, הקריטריון הראשון והבסיסי ביותר הוא לבחור בעורך דין שבאמת מתמחה במקרקעין, ועדיף שיהיה זה תחום עיסוקו הבלעדי.

בתוך כך, כמו בתחומים רבים אחרים גם כאן הוותק והניסיון משחקים תפקיד. אמנם גם עורך דין העושה את צעדיו הראשונים בתחום יכול ללוות עסקאות ופעולות כאלו ואחרות, אך ככל שהניסיון מצטבר כך ביכולתו של איש המקצוע לספק מענה יותר מהיר ויעיל, להכיר את הפרספקטיבה הרחבה, לתת פתרונות נכונים למצבים משתנים, ולדאוג נאמנה לזכויותיכם.

מלבד זאת, יש לוודא כי עורך הדין מחזיק בניסיון רב בתחום הספציפי הנדרש לכם. לדוגמא, האם כבר יצא לו לערוך הסכמי מכר רבים לדירות בבניינים משותפים, לבתים פרטיים או לנכסים מסחריים, האם ליווה עסקאות קומבינציה, ליווה דיירים בפרויקטי התחדשות עירונית וכדומה.

עורך דין מקרקעין מרכז

עלויות השירות

ככלל, עלויות שכר הטרחה של עורך דין מקרקעין במרכז הן פועל יוצא של תמחור שעת עבודה, כאשר בעסקאות מסוימות קיים טווח מקובל של אחוזים משווי העסקה. מאחר שמדובר בעסקאות המערבות סכומים בלתי מבוטלים, לא פעם של מאות אלפים ואף מיליוני שקלים, עלות שכר הטרחה יכולה להיות גבוהה בעצמה (הגם שקטנה לאור הכספים המעורבים בעסקה).

על כן, חשוב לבחון כיצד מתמחר עורך הדין את השירות, שכן לא פעם קיימים הבדלים משמעותיים שמתבטאים בחיסכון כספי נכבד. יחד עם זאת, אסור שהחיסכון הכספי בשכר הטרחה יבוא על חשבון המיומנות, הבקיאות בחומר והמקצוענות, או בטיב הליווי שמספק עורך הדין. אכן, גם לזמינות של עורך הדין והתגייסותו לטיפול בעסקה שלכם יש משמעות, הן מבחינת ההרגשה האישית והן מבחינת הקידום המהיר. אז שימו לב גם להרגשה שלכם בשיחה עם הראשונה עם עורך הדין: עד כמה הוא סבלני, מקשיב ומסביר בפירוט על העתיד לבוא והמשמעויות, האם הוא זמין להתקשרות ישירה שלכם, וכן הלאה.

 

 לייעוץ וליווי עורך דין

לעוד פרטים בנושא ולקבלת ליווי מטעם עורך דין מקרקעין מרכז, התקשרו אל עו"ד דרור אוסטפלד בטלפון 050-5653668.