בשעה טובה, הגעתם אל פרויקט דיור שנראה טוב, לפחות "על הנייר", ושעומד בדרישות הבסיסיות שלכם מבחינת מפרט הדירה, אזור המגורים וכמובן גם מסגרת התקציב. כעת, כל מה שנותר לעשות הוא לחתום על חוזה המכר ולצאת לדרך, נכון?

 

האמת היא שהדברים יותר מורכבים, ושחוזה המכר שהציעו לכם לחתום עליו לא באמת משקף ושומר על האינטרסים שלכם. מכיוון שמדובר בסכום הגבוה ביותר שתוציאו בחייכם הפרטיים, בחוזה מורכב מבחינה משפטית, ובסופו שלדבר בדירה שאמורה לשמש את המשפחה לשנים רבות – חשוב לפנות לעורך דין מטעמכם שיעבור על ההסכם בשבע עיניים, ייצג אתכם מול עורכי הדין של הקבלן, ויביא במידת הצורך לשינויים חשובים לטובתכם, המבטיחים תמורה מלאה לכספכם.

 

מה עושה למענכם עורך הדין

 

העצה הראשונה והחשובה ביותר בקניית דירה מקבלן היא לא להיות תמימים. מדובר בעסקה גדולה שיש לבדוק אותה בציציות. כך למשל, האם אתם יודעים בוודאות שהקבלן ישלם את המיסים המוטלים עליו ולא יגלגל אותם אליכם? כיצד תבטיחו זאת? האם אתם יודעים שהיתרי הבנייה של הפרויקט מתאימים לתוכניות של הרשויות, ושלא צפויים עיכובים, בעיות ותסבוכות מבחינה זו? האם דאגתם לערבויות הבנקאיות בהתאם לחוק המכר? האם אתם משוכנעים לחלוטין לגבי זכויותיו של הקבלן בקרקע? כיצד תבטיחו את האחריות שלו לגבי עבודות של קבלני ביצוע בפרויקט? אם אין לכם תשובות ברורות לשאלות אלו, עורך דין לקניית דירה מקבלן הוא הגורם שמבצע את הבירורים והבדיקות המקדמיות, ודואג לכל המסמכים וההתחייבויות הנדרשים מטעם היזם.

 

וזהו רק חלק קטן מתפקידו של עורך הדין. לדוגמא, האם אתם יודעים שבלי טופס 4 מטעם וועדה מקומית לתכנון ובנייה, תוכלו להסתכל ולבקר בדירה החדשה אבל לא להיכנס אליה, ולעיתים עוברים חודשים מזמן "המסירה" ועד שבאמת אפשר להתחיל לגור בנכס. עורך הדין מטעמכם ידאג שמצב כזה לא יתרחש. כמו כן, עורך הדין ידאג לכך שרק אחרי שתירשם לטובתכם הערת אזהרה, בלי משכנתא של היזם, יבוטלו או יוחזרו לבנק הערבויות של היזם. ויש עוד דוגמאות רבות נוספות כגון פירוט כלל מרכיבי הדירה בפרויקט, מועד המסירה המאפשר קבלת פיצויים במקרה של עיכוב ממושך, ועוד.

עורך דין קניית דירה מקבלן

בשורה התחתונה

 

עורך דין לקניית דירה מקבלן הוא הגורם שמייצג אתכם מול הקבלן/היזם. אל תהיו כל כך תמימים: את החוזה שמגישים לכם עכשיו לחתימה בנו עורכי דין מיומנים שדואגים בראש ובראשונה לאינטרסים של לקוחם, כלומר הקבלן, ואלו אינטרסים שבהחלט יכולים להיות מנוגדים לשלכם. עורך הדין מטעמכם ידאג כי זכויותיכם יישמרו, יוגדלו ככל הניתן ויובטחו לאורך פרויקט בנייה שעשוי לארוך חודשים ואף שנים.

 

לייעוץ וליווי עורך דין

 

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ליווי עורך דין בקניית דירה מקבלן התקשרו אל עורך הדין דרור אוסטפלד בטלפון 050-5653668.